designevo1

Ücretsiz Logo Nasıl Yapılır? İşte Tüm Detaylar

İşletmeniz için bir logo oluşturma çok önemlidir. İş dünyasının ne kadar rekabetli ve hızlı olduğunu düşünürsek hızlı ve ücretsiz bir biçimde profesyonel bir logo oluşturmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Zyro yüksek kaliteden taviz vermeden bu konuda size yardımcı olabilir.

Zyro Logo Yapma Aracı online bir logo oluşturucudur. Tek bir kuruş ödemeden profesyonel bir logo tasarlamanıza yardımcı olur. Logo tasarımınızı kolaylıkla özelleştirin ve beş dakikadan kısa bir sürede logonuz hazır olsun.

Zyro Ücretsiz Logo Yapma aracı ile logonuz:

 • Özelleştirilebilir — logonuzu şirketinizi tam olarak temsil etmesi için hem ikonun, hem de metnin yazı tipini, rengini ve boyutunu değiştirerek logo elementlerini özelleştirin.
 • Yüksek kaliteli — özelleştirilebilir elementler profesyonel tasarımcılar tarafından oluşturulmuştur. Temiz ve minimalden zarif ve şıka kadar seçenekler sonsuzdur. Son olarak, logonuzu yüksek çözünürlüklü bir PNG dosyası olarak indirin.
 • %100 ücretsiz — gizli ücretler yoktur ve sosyal medya markalamanız için vektör dosyalarını indirebilirsiniz. Ayrıca, Zyro Logo Yapma aracını istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Kusursuz bir logo oluşturma sürecinin karmaşık olması gerekmez. Online platformumuzla ücretsiz logo nasıl yapılır bu 5 basit adımda öğrenin:

 • 1. İşletme Adınızı ve Sloganınızı Girin
 • 2. Logonuz için Bir İkon Seçin
 • 3. Logonuzun Düzenini Değiştirin
 • 4. Logonuzu Düzenleyin
 • 5. Ücretsiz Logonuzu İndirin

1. İşletme Adınızı ve Sloganınızı Girin

Bir logo oluşturmadan önce işletmenizin ne hakkında (değerleri, kimliği ve kişiliği) olduğunu göstermek için bir işletme adına ve sloganına sahip olmalısınız.

Bu elementlerin ikisi de işletmenizin başarısı için çok önemlidir. Bu elementler olmadan rakiplerinizin önüne geçmesini sağlayacak güçlü bir marka oluşturamazsınız.

Eğer hali hazırda bir işletme adına ve sloganına sahip değilseniz Zyro AI Şirket İsmi Bulma Aracı ve AI Slogan Oluşturma Aracı‘nı kullanarak hatırlanabilir ve endüstrinizle alakalı işletme adı ve sloganı bulabilirsiniz.

Zyro şirket ismi bulma aracı

Tek yapmanız gereken işletmenizle alakalı anahtar kelimeler girmektir. Yapay Zeka ile güçlendirilmiş araçlar kullanımınız için çok sayıda öneri sunacaktır. Eğer kusursuz olanı bulamıyorsanız mevcut seçenekleri ilham kaynağı olarak kullanabilirsiniz.

Hadi artık logo nasıl yapılır öğrenelim!

2. Logonuz için Bir İkon Seçin

Ücretsiz logo tasarım aracının sayfasına ilk girdiğinizde göreceğiniz manzara bu olacaktır:

Zyro aracının varsayılan görünüşü

Sol aşağı kısımda arama çubuğunun altında logonuz için kullanabileceğiniz çeşitli ikonlar göreceksiniz.

Zyro logo oluşturucu seçebileceğiniz binlerce şekil şablonuna sahiptir. Tek yapmanız gereken bir anahtar kelime girmek ve beğendiğinizi seçmektir.

Örneğin, hadi “gorilla” anahtar kelimesini girdiğimizde elde ettiğimiz sonucu görelim:

Zyro Logo Yapma Aracını kullanırken "gorilla" anahtar kelimesiyle arama yapmak

3. Logonuzun Düzenini Değiştirin

düzen” kelimesi logonuzun yerleşimi anlamına gelir. Ahenk için logonuzun ikonunu, ismini ve sloganını hizalamanıza yardımcı olur.

Zyro Logo Oluşturma Aracında ise dört adet düzen seçeneği mevcuttur: sağsolyukarı ve aşağı. Farklı yerleşim seçeneklerini deneyin ve sizin için en iyi olanı bulun.

İşte ikonun işletme adı ve sloganı üzerindeki görünüşü:

Zyro Logo Yapma aracını kullanarak farklı düzenleri deneme

4. Logonuzu Düzenleyin

Nereye tıkladığınıza bağlı olarak düzenleme odağı değişir.

Eğer ikona tıklarsanız logonun boyutunu ve rengini düzenleyebilirsiniz. Ayrıca logonuzu döndürebilir ve eğebilirsiniz.

Eğer isme ve slogana tıklarsanız yazı tipi seçiminifont stilini (kalın, italik ve altçizgili), yazı tipi boyutu ve sütun aralığını düzenleyebilirsiniz. Ayrıca Transform (Dönüştürme) çubuğu altında ismi ve sloganı döndürebilir ve de eğebilirsiniz:

Zyro Logo aracını kullanarak isme ve slogana değişiklik yapma

5. Ücretsiz Logonuzu İndirin

Son adım ise sağ üst köşedeki “Download” (İndir) tuşuna tıklayarak logonuzu ücretsiz olarak indirmektir:

Zyro Logo Oluşturma aracı ile oluşturduğunuz logoyu indirin

Download (İndir) butonuna tıkladıktan sonra logoyu yüksek çözünürlüklü PNG dosyası olarak kaydedebileceğiniz yeni bir pencere açılacaktır. Bunun anlamıysa bu görselin transparan arkaplana sahip olacağı ve diğer herhangi bir görsel elementin üzerine yerleştirildiğinde harika gözükeceğidir.

İndirdiğiniz logonuz hem dijital olarak hem de bastırılarak kullanıma hazırdır.

Zyro ile üretilen logonuz tam ticari kullanım için lisanslıdır. Bu demektir ki logonuzu gelir amaçlı kullanabilirsiniz.

Üstelik Zyro Logo Oluşturma Aracı’nın en iyi yanıysa bir site kur aracı ve çeşitli AI ile güçlendirilmiş araçlarla birlikte kullanımı ücretsiz olmasıdır. Hiçbir masraf veya ücret olmadan!

Sonuç

Görsel açıdan hoş görünen ve hatırlanabilir bir logo bütün markalar için bir zorunluluktur. Bu logo endüstrinizde öne çıkmanıza yardımcı olacaktır. Bu rehberimizde Zyro Logo Oluşturma Aracı’nı kullanarak ücretsiz logo nasıl yapılır öğrenmiş oldunuz.

Hadi logo nasıl yapılır adımlarını bir kez daha gözden geçirelim:

 1. Bir işletme adına ve slogana sahip olun ⁠— eğer hala denemediyseniz Zyro AI Şirket İsmi Bulma Aracı ve AI Slogan Oluşturma Aracı‘nı denemelisiniz
 2. Bir ikon seçin ⁠— bütün türden şekillerden harflere ve hayvanlara kadar birçok ikon mevcuttur
 3. Logo düzeninizi seçin ⁠— logonuzun ikonunun ve metninin nasıl hizalandığını istediğiniz gibi özelleştirin
 4. Logonuzu düzenleyin⁠ ⁠— ikonunuzu ve renk ve boyuttan yazı tipi seçimine metin stilini özelleştirin
 5. Logonuzu ücretsiz indirin ⁠— ticari kullanım için ücretsiz ve yüksek çözünürlüklü logonuzu PNG formatında indirin

Logo nasıl yapılır öğrendiğinize göre artık yaratıcı ruhunuzu konuşturabilirsiniz! İyi şanslar!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *